fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozor na podvodné emaily o nedostatkoch v daňovom priznaní. Finančná správa upozorňuje, že nie je odosielateľom

Podvodníci zasielajú daňovníkom email, v ktorom ich informujú „o nedostatkoch v daňovom priznaní“.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.6.2022 (Webnoviny.sk) – Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať ľudí. Zasielajú im podvodný email, v ktorom ich informujú „o nedostatkoch v daňovom priznaní“.

Finančná správa takéto emaily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje neznámym adresátom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich informuje, že v daňovom priznaní, ktoré za nich podal zamestnávateľ, sú nedostatky a nekorektné informácie. Zároveň ich vyzýva k otvoreniu prílohy, v ktorej sa majú nachádzať podrobnosti a návod, ako postupovať ďalej. Pod emailom je podpísané „Oddelenie evidencie daní“ a odosielaný je z neznámej adresy noreply@fInancnasprava.sk, pričom nejde o oficiálnu adresu finančnej správy.

„Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali v žiadnom prípade na priložené linky ani neotvárali prílohy a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela,” uviedla Rybanská.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Daňové priznanie, Podvod, Podvodné e-maily, Podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozor na podvodné emaily o nedostatkoch v daňovom priznaní. Finančná správa upozorňuje, že nie je odosielateľom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Stančík: Ďalšie voľby rozhodnú, či nás Fico s Pellegrinim dostanú na východ
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií