fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre požiar šíriaci sa blízko Yosemitského národného parku vyhlásil guvernér Kalifornie stav núdze

Takzvaný Oak Fire je jeden z najväčších tohtoročných požiarov v Kalifornii.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – Kalifornský guvernér Gavin Newsom vyhlásil pre rýchlo sa šíriaci lesný požiar pri Yosemitskom národnom parku stav núdze. Ten sa týka okresu Mariposa, kde takzvaný Oak Fire vyčíňa.

Požiar vypukol v piatok popoludní pri meste Midpines a do soboty sa zväčšil na takmer 48 kilometrov štvorcových, uviedol Kalifornský úrad lesníctva a požiarnej ochrany (Cal Fire). Je tak jeden z najväčších tohtoročných lesných požiarov v Kalifornii.

Hovorca Národného lesa Sierra Daniel Patterson uviedol, že v sobotu začali platiť nariadenia o evakuácii pre viac ako 6 000 ľudí v oblasti.

Do soboty rána požiar zničil 10 obytných a obchodných budov, poškodil päť ďalších a ohrozoval 2000 ďalších stavieb. Oheň si vyžiadal aj uzavretie niekoľkých ciest či výpadok elektriny pre viac ako 2 000 domov.

S ohňom bojuje viac ako 400 hasičov za pomoci vrtuľníkov, lietadiel a buldozérov. Čelia však ťažkým podmienkam, ako horúcemu počasiu, nízkej vlhkosti a vysušenej vegetácii, ktorú spôsobilo najhoršie sucho za desaťročia, povedal Patterson.

Viac k témam: Lesný požiar, Oak Fire
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre požiar šíriaci sa blízko Yosemitského národného parku vyhlásil guvernér Kalifornie stav núdze © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská armáda získala ďalšie územia v Doneckej oblasti, proruským jednotkám v meste Lymaň hrozí obkľúčenie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií