fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj má pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, je odhodlaný zmariť plány okupantov

Ukrajinské jednotky sa opäť dostali pod neustály útok v Sjevjerodonecku, kde sa situácia vyvíja do dosiaľ najzložitejšej bitky vojny.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že jeho sily zaznamenali zisky v boji v Zaporižžskej oblasti na juhovýchode krajiny a tiež ďalej na sever, v okolí mesta Charkov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Máme nejaké pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, kde je možné zmariť plány okupantov,“ skonštatoval Zelenskyj a dodal, že postupne napredujú v Charkovskej oblasti a držia obranu na Mykolajivskej osi.

Ukrajinské jednotky sa podľa Zelenského opäť dostali pod neustály útok v Sjevjerodonecku, kde sa situácia vyvíja do dosiaľ najzložitejšej bitky vojny. „Sjevjerodoneck, Lysyčansk a ďalšie mestá v Donbase, ktoré okupanti teraz považujú za prvoradé ciele, stále stoja,“ dodal, prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj má pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, je odhodlaný zmariť plány okupantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií