fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj varoval pred eskaláciou útokov v najbližších dňoch, Ukrajinci sú na Rusov pripravení (video)

Koncom týždňa európski lídri rozhodnú, či udelia Ukrajine status kandidátskej krajiny do Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval pred zintenzívnením ruských útokov v nadchádzajúcich dňoch smerujúcich k rozhodnutiu o budúcnosti Ukrajiny v Európskej únii (EÚ).

Vo svojom nočnom príhovore k národu uviedol, že treba čakať väčšiu nepriateľskú aktivitu z Ruska, „a to nielen proti Ukrajine, ale tiež proti európskym krajinám“. Dodal tiež, že ukrajinské sily sa pripravujú a sú pripravené na ruské útoky. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Málo osudových rozhodnutí od roku 1991

Členské štáty EÚ budú na samite Európskej rady v Bruseli, ktorý sa uskutoční vo štvrtok a v piatok, rozhodovať o tom, či Ukrajine udelia status kandidátskej krajiny do EÚ. V prípade udelenia by sa začal prístupový proces pre Ukrajinu, ktorého dokončenie by mohlo trvať roky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Myslím si, že je každému jasné, že od roku 1991 bolo pre Ukrajinu len málo takých osudových rozhodnutí, aké teraz očakávame,” povedal Zelenskyj odkazujúc na rok, keď Ukrajina vyhlásila nezávislosť od Sovietskeho zväzu. „A som presvedčený, že len pozitívne rozhodnutie zodpovedá záujmom celej Európy,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Rusi vraj z mora odpálenými strelami Kalibr zničili na Ukrajine systémy S-300

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zvýšená pozornosť Moskvy

V piatok, keď Európska komisia odporučila kandidátsky status Ukrajiny, ruský prezident Vladimir Putin povedal, že nemá nič proti ambíciám Ukrajiny pridať sa do eurobloku.

Jeho hovorca Dmitrij Peskov však varoval, že akýkoľvek krok smerom k vstupu do EÚ si bude vyžadovať „zvýšenú pozornosť“ Moskvy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj varoval pred eskaláciou útokov v najbližších dňoch, Ukrajinci sú na Rusov pripravení (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií