Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidenti Poľska, Litvy a Lotyšska varujú NATO pred hrozbou z Bieloruska

V liste píšu okrem iného aj o tom ako Rusko využilo bieloruské územie v rámci jeho vojny na Ukrajine.

7.7.2023 (SITA.sk) – Prezidenti Litvy, Poľska a Lotyšska v liste generálnemu tajomníkovi Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a lídrom aliancie varovali pred hrozbou, ktorú predstavujú „agresívne činy Ruska a vyvíjajúca sa situácia v Bielorusku“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Spolupráca medzi Ruskom a Bieloruskom zhoršila bezpečnosť regiónu a celého euroatlantického priestoru,“ vyjadrili sa podľa tlačového odboru litovského prezidenta Gitanas Nausėda, Andrzej Duda a Egils Levits. Prezidenti okrem iného poukázali na to, že Rusko využilo bieloruské územie v rámci jeho vojny na Ukrajine. Tiež tam umiestnilo taktické jadrové zbrane, čo je podľa nich eskalačný krok a „priama hrozba pre bezpečnosť našej komunity“.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Litovský prezident, Lotyšský prezident, Poľský prezident, ruské zasahovanie v Bielorusku, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Prezidenti Poľska, Litvy a Lotyšska varujú NATO pred hrozbou z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií