fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová by mala podľa SNS prestať dávať výnimky pre Slovákov na službu v ukrajinskej armáde

Rusi a Ukrajinci si podľa SNS musia svoje problémy vyriešiť sami.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby prestala s dávaním výnimiek pre slovenských občanov na službu v ukrajinskej armáde.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Dávať výnimky Slovákom na boj v ukrajinskej armáde je bezpečnostné riziko. Prezidentka Čaputová ako vrchná veliteľka Ozbrojených síl Slovenskej republiky riskuje, že Slovensko bude vtiahnuté do konfliktu,” uviedla v tlačovej správe riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa SNS si Rusi a Ukrajinci musia svoje problémy vyriešiť sami. „Dávať Slovákom povolenia na boj proti Rusom je nezodpovedné. Veríme, že prezidentka stiahne svoje rozhodnutie a neudelí žiadnu výnimku ďalším Slovákom na boj na území Ukrajiny,” dodala Škopcová.

Viac k témam: Prezident SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová by mala podľa SNS prestať dávať výnimky pre Slovákov na službu v ukrajinskej armáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií