fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová mala pozitívny test na COVID-19 a musela zrušiť svoj program

Hlava štátu musela pre koronavírus zrušiť pracovnú cestu do zahraničia.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová mala pozitívny výsledok testu na koronavírus. Zrušila preto svoj stredajší program a tiež pracovnú cestu do zahraničia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Hlava štátu mala v stredu spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom odcestovať do Talianska a Portugalska, kde mala na spoločných rokovaniach podporiť udelenie kandidátskeho štatútu na vstup do Európskej únie pre Ukrajinu a diskutovať tiež o energetickej bezpečnosti a možných alternatívnych spôsoboch dodávok plynu na Slovensko.

„S prezidentom Dudom chceme ešte pred hlasovaním na summite lídrov v Bruseli podporiť kandidátsky status Ukrajiny. Veľmi ma mrzí, že sa k prezidentovi Dudovi nemôžem napokon pripojiť,” vyhlásila Čaputová.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová mala pozitívny test na COVID-19 a musela zrušiť svoj program © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií