fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

Romano Prodi stál na čele Európskej komisie v čase, kedy Slovensko vstupovalo do Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej návštevy Talianska ocenila štátnym vyznamenaním exprezidenta Romana Prodiho, ktorý stál na čele Európskej komisie v rokoch, keď sa Európska únia (EÚ) najviac rozširovala.

Ocenila tak jeho pričinenie k tomu, aby sa v roku 2004 stala členskou krajinou aj Slovenská republika. Prezidentka o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Rozšírenie Únie bolo jednoznačne najväčším príspevkom k stabilite a prosperite na európskom kontinente a prínosom pre všetkých občanov EÚ. Slovensku tiež prinieslo istotu existencie v priestore slobody, demokracie a bezpečnosti,“ vyhlásila pri tejto príležitosti prezidentka.

Hlava štátu pripomenula, že Prodi sa o rozšírenie EÚ zasadzoval v čase, keď túto víziu nezdieľalo všetkých vtedajších 15 členov spoločenstva. Stále však ostal presvedčený o správnosti tohto kroku.

Fotogaléria: Zuzana Čaputová

Viac k témam: Ocenenie, Štátne vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií