fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Primátorom Kysuckého Nového Mesta sa stal opäť Mihalda, získal dvojnásobný počet hlasov ako jeho najväčší rival (video)

Jediného protikandidáta Mateja Fabšíka zdolal rozdielom viac ako 3 300 hlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako dvojnásobok voličských hlasov v porovnaní s voľbami z roku 2018 zabezpečili Mariánovi Mihaldovi pokračovanie vo funkcii primátora Kysuckého Nového Mesta. Jediného protikandidáta Mateja Fabšíka zdolal rozdielom viac ako 3 300 hlasov.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Obaja sa pritom stretli vo volebnom súboji aj pred štyrmi rokmi. Vtedy v spoločnosti ôsmich ďalších protikandidátov zvíťazil Mihalda o 328 hlasov, tentoraz je jeho náskok desaťnásobný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

„Výsledok veľmi príjemne prekvapil aj mňa. To, ako dopadli voľby, je však zásluha nielen moja, ale celého tímu a takisto aj obyvateľov mesta, ktorí chodili s otvorenými očami a dávali mi množstvo podnetov,” komentoval výsledky Mihalda.

Jeho volebný súper obhájil svoj post v mestskom zastupiteľstve a bude tu pôsobiť ako jeden z pätnástich nezávislých kandidátov. Po jednom poslancovi budú mať v mestskom parlamente Kresťanskodemokratické hnutie, Hlas-SD, Slovenská národná strana a Smer-SD. Trinásti poslanci pôsobili v mestskom zastupiteľstve aj v tomto volebnom období, šiesti budú nováčikmi.

Prečítajte si tiež:
V stanovom mestečku v Kútoch je 145 migrantov, v iných častiach Slovenska k ich masovému sústredeniu nedochádza (foto+video)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátorom Kysuckého Nového Mesta sa stal opäť Mihalda, získal dvojnásobný počet hlasov ako jeho najväčší rival (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií