Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prípad poľského novinára, ktorý označil Kaczyńského za geja, ide pred súd

Líder poľskej vládnej strany požaduje ospravedlnenie a zaplatenie istej sumy. 

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vo Varšave sa začína súd v prípade žaloby, ktorú podal líder poľskej vládnej strany na novinára za to, že o ňom verejne hovorí, že je gej. Jarosław Kaczyński požaduje ospravedlnenie a stiahnutie od novinára a YouTubera Jan Pińského, ktorý to uviedol vlani na svojom kanáli.

Ten tvrdil, že skrývaním svojej sexuality je predseda strany Právo a spravodlivosť otvorený vydieraniu. Kaczyński tiež žiada, aby novinár zaplatil istú sumu hospicu.

Klebety o tom, že 73-ročný Kaczyński, ktorý je slobodný, je homosexuál kolujú roky. Prichádzajú najmä v reakcii na jeho a vládny konzervatívny a nepriateľský prístup k LGBTQ komunite a odmietnutie povoliť manželstvá osôb rovnakého pohlavia v Poľsku.

Viac k témam: Homosexualita, Súdny proces, Žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípad poľského novinára, ktorý označil Kaczyńského za geja, ide pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií