fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová prijala poverovacie listiny od nového veľvyslanca USA Gautama Rana, ktorý pracoval aj pre Obamu (foto)

Po oficiálnom ceremoniáli veľvyslanec Rana položil veniec k pamätníku Brána slobody na bratislavskom Devíne.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. septembra 2022, 10:30

Prezidentka Zuzana Čaputová prevzala v stredu 28. septembra poverovacie listiny od veľvyslanca Gautama A. Rana, ktorý tak začal svoje pôsobenie ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec USA na Slovensku.

Informuje o tom prezidentská kancelária na svojej oficiálnej stránke. Po oficiálnom ceremoniáli veľvyslanec Rana položil veniec k pamätníku Brána slobody na bratislavskom Devíne.

Pracoval pre prezidenta Obamu

Gautam A. Rana je kariérny diplomat, ktorý v zahraničnej službe pôsobí od roku 2002. Informuje o tom veľvyslanectvo Spojených štátov Amerických na Slovensku vo svojej tlačovej správe. Pracoval v Bielom dome pre prezidenta Baracka Obamu, pôsobil v exekutívnom tíme ministerky zahraničných vecí Hillary Clinton, a za prezidenta Donalda Trumpa pracoval ako chargé d’affaires v Slovinsku a Alžírsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Veľvyslanec USA Rana položil veniec k Pamätníku Brána Slobody (fotografie)

Stojí na strane Slovenska aj Ukrajiny

V nasledujúcich mesiacoch je prioritou veľvyslanca Ranu podľa jeho vlastných slov posilňovať medziľudské väzby, posilňovať americko-slovenské partnerstvo ako spojencov, ktorí čelia globálnym výzvam, posilniť právny štát, zlepšiť ekonomické príležitosti a riešiť ohrozenie demokracie od škodlivých vplyvov zahraničných protivníkov.

Prečítajte si tiež:
Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka

„Chcem stáť na strane Slovenska a aj na strane Ukrajiny a budem podporovať úsilie bojovať proti brutálnej agresii Ruska na Ukrajine tak, aby bola zabezpečená bezpečnosť a prosperita Slovenska“ povedal Rana.

Viac k témam: Americký veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová prijala poverovacie listiny od nového veľvyslanca USA Gautama Rana, ktorý pracoval aj pre Obamu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií