fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Giro d’Italia 2023 odštartuje časovkou na veľkolepom cyklochodníku Costa dei Trabocchi prestavanom z bývalej železnice

Preteky sa uskutočnia od 6. do 28. mája 2023 a odštartujú časovkou na pobreží Jadranského mora.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Budúcoročná edícia cyklistických pretekov Giro d’Italia sa začne individuálnou časovkou na pobrežnom cyklistickom chodníku v regióne Abruzzo, ktorý bol prestavaný z niekdajšej železničnej trate.

Organizátori podujatia na stredajšej slávnosti v abruzzskej metropole L’Aquila informovali, že preteky sa uskutočnia od 6. do 28. mája 2023 a odštartujú časovkou na pobreží Jadranského mora.

Dario Cataldo je nadšený

Takmer celá spomenutá časovka sa bude konať na veľkolepom cyklistickom chodníku Costa dei Trabocchi, ktorý lemuje pobrežie, a krátko pred jej cieľom v Ortone bude jazdcov čakať stúpanie.

„Som nadšený z myšlienky veľkého štartu Giro d’Italia v regióne Abruzzo… Je to splnený sen, najmä s ohľadom na prológ na Costa dei Trabocchi,“ povedal cyklista Trek-Segafredo Dario Cataldo, ktorý pochádza z Abruzza.

Giro sa do Abruzza ešte vráti

Druhá 204-kilometrová etapa povedie z Terama do San Salvo. V prvej časti bude síce kopcovitá, ale na jej konci sa očakáva hromadný špurt. Tretia etapa sa tiež začne v regióne Abruzzo.

Neskôr sa pretekári presunú na juh Apeninského polostrova, Giro sa však do Abruzza vráti aj v siedmej etape. Kompletnú trasu pretekov predstavia 17. októbra v Miláne.

Prečítajte si tiež:
Tour de France 2022: Pidcock sa tešil z premiérového triumfu, Sagan sa v stúpaní na Galibier snažil dostať kolegu do úniku

Viac k témam: Abruzzo, Costa dei Trabocchi, Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Giro d’Italia 2023 odštartuje časovkou na veľkolepom cyklochodníku Costa dei Trabocchi prestavanom z bývalej železnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií