fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Erdogan: Referendá o odtrhnutí ukrajinských území okupovaných Ruskom komplikujú snahu o diplomatické riešenie konfliktu

Turecký prezident zopakoval pripravenosť jeho krajiny prispieť k mierovému riešeniu vojny.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Referendá o odtrhnutí štyroch ukrajinských regiónov okupovaných Ruskom komplikujú snahu nájsť diplomatické riešenie konfliktu. Povedal to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Konštatoval to vo vyhlásení, ktoré zverejnila kancelária tureckého prezidenta po jeho stredajšom telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Erdogan počas telefonického rozhovoru zároveň zopakoval pripravenosť Turecka na nevyhnutný príspevok k mierovému riešeniu vojny a ponúkol, že bude konať ako sprostredkovateľ a podporovateľ zriadenia demilitarizovanej zóny okolo ukrajinskej Zaporižžskej jadrovej elektrárne.

Viac k témam: Anexia, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Erdogan: Referendá o odtrhnutí ukrajinských území okupovaných Ruskom komplikujú snahu o diplomatické riešenie konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií