fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Priveďte na svoj web viac zákazníkov! Riešením je SEO a budovanie spätných odkazov v sieti SITA

Čo to vlastne SEO je, prečo je tak veľmi dôležité pre vaše podnikanie, a ako ho správne uchopiť? Poradíme vám.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ak ste niekedy viedli rozhovor o technikách digitálneho marketingu, pravdepodobne ste už počuli pojem SEO. Možno viete, že SEO je dôležité a má niečo spoločné s vyhľadávačmi a budovaním spätných odkazov. Ale čo to vlastne SEO je, prečo je tak veľmi dôležité pre vaše podnikanie, a ako ho správne uchopiť? Poradíme vám.

Čo je SEO a prečo ho potrebujete?

SEO je skratka pre Search Engine Optimization. Zjednodušene povedané, dobré SEO optimalizuje vašu viditeľnosť online. Čím viac ľudí uvidí vašu webovú stránku, tým viac sa zvýši návštevnosť vášho webu, a tým väčšia bude vaša šanca ponúknuť váš produkt alebo službu väčšiemu počtu ľudí. Na prvej stránke vyhľadávania Google je iba 10 miest.

Opýtajte sa sami seba – ako často pri hľadaní na Google prechádzate aj na ďalšiu stránku výsledkov vyhľadávania? Je pravdepodobné, že len zriedka. Ak sa teda vaša webová stránka nenachádza na jednom z týchto desiatich najlepších miest vyhľadávania, iná firma práve získala nového zákazníka – alebo vy ste práve jedného stratili.

Zoznámte sa budovaním spätných odkazov

SEO vám dáva silu byť odpoveďou na otázky vašich potenciálnych zákazníkov. Je však o kvantite a kvalite. Budovanie SEO funguje za pomoci analýzy kľúčových slov, tvorby (kvalitného) obsahu, a tiež budovania spätných odkazov. Za pomoci vytvárania hypertextových odkazov z iných webových stránok späť na vaše vlastné dávate vyhľadávačom signál, že váš web je kvalitný zdroj informácií na túto tému, ktorý si zaslúži citáciu.

Prečítajte si tiež:
Vodička Peugeotu zrazila dôchodkyňu kráčajúcu po prechode, zraneniam neskôr podľahla

Existuje mnoho techník vytvárania odkazov, ktoré môžete použiť, a hoci sa všetky líšia, ide o jednu z časovo náročných častí SEO, ktorú je potrebné zvládnuť profesionálne. Navyše, nie všetky odkazy sú si rovné. Napríklad odkaz z webnoviny.sk bude pre vás oveľa cennejší ako odkaz z webovej stránky neznámeho influencera alebo bloggera. Aj preto je dôležité v tejto oblasti spolupracovať s vhodným partnerom, ako je napríklad SITA, ktorý vám dokáže zabezpečiť vhodný priestor na publikovanie obsahu.

Za chyby sa platí

Ak napríklad vaša stránka nemá správnu štruktúru odkazov, vyhľadávacie nástroje nemusia správne prehľadávať a indexovať stránku, čo môže znížiť jej hodnotenie. Pokiaľ nepodniknete kroky na odstránenie týchto nedostatkov, zaplatí za to váš web.

Budovanie odkazov je dôležitou súčasťou SEO už dlhú dobu a zdá sa, že jeho dôležitosť bude ešte stúpať. Google bude totiž vždy chcieť svojim používateľom poskytovať tie najlepšie webové stránky s najobľúbenejším obsahom. Aj to je dôvod, prečo by ste mali v tejto oblasti spolupracovať s profesionálmi, ktorí vedia SEO využiť vo váš prospech.

Prečítajte si tiež:
Jankovská sa po príchode na súd rozplakala, triasla a zdravotne je na tom zle, pojednávanie odročili (foto)

V SITA už viac ako 25 rokov pomáhame klientom dosahovať skvelé výsledky – poskytujeme im priestor na publikovanie obsahu a zlepšovanie organickej návštevnosti. SITA je rešpektovaným a moderným informačným médiom, ktoré ponúka nielen nezávislé spravodajstvo, ale aj široké portfólio webových portálov ako napríklad venergetike.sk a mnohé ďalšie. Ak chcete dosiahnuť skutočný úspech a nechcete, aby vaše úsilie v oblasti SEO vyšlo nazmar, kontaktujte nás.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou SITA Slovenská tlačová agentúra a.s., ktorá úspešne pôsobí na slovenskom mediálnom trhu už 25 rokov a poskytuje overené informácie z dôveryhodných zdrojov.

Viac k témam: PR, SEO
Zdroj: Webnoviny.sk – Priveďte na svoj web viac zákazníkov! Riešením je SEO a budovanie spätných odkazov v sieti SITA © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií