fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prokuratúra by sa mohla zmeniť na štátne zastupiteľstvo, Mikulec by upravil aj paragraf 363

Minister vnútra vidí aj určitý priestor na to, aby sa zmenila podoba paragrafu 363 Trestného poriadku a jeho používanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vidí priestor, aby sa slovenská prokuratúra transformovala napríklad podľa vzoru Českej republiky, teda na štátne zastupiteľstvo. Povedal to v piatok v diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo. Doplnil však, že ide o politickú tému v rámci koalície.

„Ide o to, či sa koaliční partneri zhodnú alebo nezhodnú,” uviedol minister. Doplnil, že vidí aj určitý priestor na to, aby sa zmenila podoba paragrafu 363 Trestného poriadku a jeho používanie. „Uvidíme, ako sa tie politické rokovania budú uberať ďalej v tejto téme,” dodal Mikulec.

Viac k témam: Paragraf 363 Trestného poriadku, Prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra by sa mohla zmeniť na štátne zastupiteľstvo, Mikulec by upravil aj paragraf 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií