fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proruskí separatisti popravia dvoch Britov a Maročana, ktorí bojovali za oslobodenie Ukrajiny

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti oznámila, že trojicu čaká poprava zastrelením.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Promoskovskí rebeli na východnej Ukrajine odsúdili na smrť dvoch Britov a Maročana za to, že bojovali na strane Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Trojica, Aiden Aslin, Shaun Pinner a Saaudun Brahim, bojovala proti ruskej invázii po boku ukrajinských jednotiek a pred niekoľkými týždňami sa vzdali Rusom.

Súd v samozvanej Doneckej ľudovej republike ich uznal za vinných za konanie smerujúce k násilnému zvrhnutiu moci, čo je v neuznanej republike skutok trestaný smrťou. Odsúdili ich pritom aj za žoldnierske aktivity a terorizmus.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti vo štvrtok oznámila, že trojicu čaká poprava zastrelením. Majú mesiac na odvolanie.

Viac k témam: Poprava, rusko-ukrajinský konflikt, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Proruskí separatisti popravia dvoch Britov a Maročana, ktorí bojovali za oslobodenie Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií