fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video)

Ukrajinské vojenské velenie uviedlo, že jeho sily zabezpečili východný breh rieky Oskil.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil svojej krajine, že protiofenzíva ukrajinskej armády sa nezastaví. Počas nej obrancovia dosiaľ oslobodili viacero miest a dedín, predovšetkým v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Možno sa teraz niektorým z vás zdá, že po sérii víťazstiev máme istý pokoj. Ale toto nie je prestávka. Toto je príprava na ďalšiu sériu, pretože Ukrajina musí byť slobodná – celá,” povedal Zelenskyj vo videopríhovore k národu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinské vojenské velenie uviedlo, že jeho sily v sobotu zabezpečili východný breh rieky Oskil. Rieka, ktorá tečie na juh z Ruska na Ukrajinu, bola od začiatku protiofenzívy Kyjeva prirodzeným zlomom v novovzniknutých frontových líniách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Charkov, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií