fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Protivzdušné systémy už chránia východnú hranicu Slovenska, naše nebo bude monitorované 24/7

Prostriedky protivzdušnej obrany boli rozostavené tak, aby pokryli čo najväčšiu časť východnej hranice Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prostriedky protivzdušnej obrany už chránia nebo nad východným Slovenskom. Ozbrojené sily SR (OS SR) ich postupne presunuli do palebných pozícií tak, aby pokryli čo najväčšiu časť východnej hranice Slovenska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vzdušný priestor na hranici s Ukrajinou je tak monitorovaný 24 hodín denne. V tlačovej správe o tom informoval hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

„Príslušníci našej brigády v praxi uplatňujú skúsenosti získané počas náročného výcviku. V zaujatých postaveniach sme pripravení zabezpečiť ochranu územia východného Slovenska,“ povedal veliteľ 11. brigády vzdušných síl Jozef Paňko.

Postavenia prostriedkov protivzdušnej obrany boli pre členitosť východného Slovenska zvolené tak, aby boli čo najlepšie využité ich spôsobilosti a aby sa maximalizoval ich dosah vo všetkých výškach. OS SR sa zároveň ospravedlňujú za obmedzenia, ktoré boli spôsobené presunmi ťažkej techniky.

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Protivzdušné systémy už chránia východnú hranicu Slovenska, naše nebo bude monitorované 24/7 © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prieskum: slovenské firmy oceňujú investície z Nemecka
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií