fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvý hurikán tohtoročnej sezóny silnie a mieri k pobrežiu Mexika

V nedeľu ráno silnejúci hurikán Agatha sprevádzal vietor s rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prvý hurikán tohtoročnej sezóny v Tichom oceáne smeruje k južnému pobrežiu Mexika a očakáva sa, že udrie pri tamojších turistických plážach a rybárskych mestách.

Silnejúci hurikán Agatha by mal dosiahnuť pevninu v pondelok v oblasti pri Puerto Escondido a Puerto Angel v štáte Oaxaca, v regióne kde sa nachádzajú aj turistické rezorty Huatulco, Mazunte a Zipolite. V oblasti medzi prístavom Salina Cruz a Lagunas de Chacahua vydali hurikánovú výstrahu.

V nedeľu ráno sa centrum hurikánu podľa amerického Národného hurikánového centra (NHC) nachádzalo zhruba 320 kilometrov západne – juhozápadne od Puerto Angel. Agathu sprevádzal vietor s rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu. Hurikán sa pohybuje rýchlosťou 4 kilometre za hodinu smerom na sever až severozápad.

NHC varovalo, že by hurikán mohol vyvolať nebezpečné pobrežné záplavy a veľké, ničivé vlny. Očakáva sa, že do častí Oaxacy prinesie 250 až 400 milimetrov zrážok, čím sa zvyšuje riziko prívalových povodní a zosuvov bahna. Úrad civilnej obrany v Oaxace uviedol, že okraje hurikánu už zasahujú pobrežie.

Viac k témam: Hurikán, Tichý oceán
Zdroj: Webnoviny.sk – Prvý hurikán tohtoročnej sezóny silnie a mieri k pobrežiu Mexika © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci sa nemienia vzdať územia pre dosiahnutie mieru, opačný názor má iba desatina opýtaných
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií