fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Puma napadla 9-ročné dievča, ktoré sa hralo s inými deťmi na schovávačku

Útoky púm na ľudí sú zriedkavé.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na 9-ročné dievča v Spojených štátoch zaútočila puma. Udialo sa to v čase, keď sa hralo na schovávačku v cirkevnom tábore v štáte Washington. Šelma spôsobila dievčaťu vážne zranenia a vystrašila ostatné deti. Prítomní dospelí vzápätí našli mladú pumu a zabili ju.

Útoky púm na ľudí sú zriedkavé. Za ostatných 100 sa stali iba dva smrteľné útoky, bolo to v rokoch 1924 a 2018. V štátnych záznamoch evidujú ďalších 20 útokov púm na ľudí, ktorých výsledkom boli zranenia.

Puma je po jaguárovi druhou najväčšou mačkovitou šelmou v Amerike. Žije zväčša samotársky, vo všeobecnosti sa vyhýba ľuďom a živí sa inými zvieratami. Útoky na ľudí v Severnej Amerike sa však v ostatných rokoch zintenzívnili, keďže ľudia narúšajú prirodzené prostredie pumy.

Viac k témam: Puma
Zdroj: Webnoviny.sk – Puma napadla 9-ročné dievča, ktoré sa hralo s inými deťmi na schovávačku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií