fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin mal odvolať vysokopostavených veliteľov, vyčítal im neobsadenie Charkova aj potopenie krížnika

Informácie prinieslo britské ministerstvo obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin podľa britského ministerstva obrany odvolal najmenej dvoch vysokopostavených veliteľov pre ich výkon vo vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Britský rezort obrany v aktualizácii spravodajských informácii o priebehu vojny na Ukrajine uviedol, že z velenia bol odvolaný generálplukovník Sergej Kiseľ pre to, že nedokázal obsadiť ukrajinské mesto Charkov. Rezort konštatoval, že o svoju funkciu pravdepodobne prišiel aj viceadmirál Igor Osipov pre aprílové potopenie ruského krížnika.

Britský rezort obrany dodal, že náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Ruska Valerij Gerasimov „pravdepodobne zostáva na svojom poste”, ale je „nejasné”, či má dôveru ruského prezidenta Vladimira Putina. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin mal odvolať vysokopostavených veliteľov, vyčítal im neobsadenie Charkova aj potopenie krížnika © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií