fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin stanným právom na okupovaných územiach pripravuje deportácie obyvateľstva a ďalší zločin

Povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Vyhlásením stanného práva na dočasne okupovaných územiach plánuje režim ruského vodcu Vladimíra Putina spáchať ďalší zločin, ktorý musí svet odsúdiť. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Putin vyhlásil stanné právo v štyroch ukrajinských oblastiach, ktoré nedávno protiprávne anektoval. Ruskom menovaným predstaviteľom týchto oblastí zároveň v stredu udelil výnimočné právomoci.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Putin síce nespresnil, aké opatrenia zavedú pod hlavičkou stanného práva, no podľa ruskej legislatívy by to mohlo zahŕňať obmedzenie cestovania a verejných zhromaždení, prísnejšiu cenzúru a tiež poskytnutie širších právomocí orgánom vynucovania práva.

Putinovo stanné právo v anektovaných oblastiach Ukrajiny je prípravou na masovú deportáciu ukrajinského obyvateľstva do depresívnych oblastí Ruska s cieľom zmeniť etnické zloženie okupovaného územia. Je to zločin, ktorý by mala OSN odsúdiť, a ktorý už Rusko spáchalo na Kryme, pričom zostal nepotrestaný,“ povedal Danilov.

Ruskom dosadení predstavitelia v Chersonskej oblasti uviedli, že plánujú odviesť približne 50 až 60-tisíc obyvateľov zo štyroch okresov na pravom brehu Dnipra buď na ľavý breh alebo do Ruska. Argumentujú tým, že je to nevyhnutné, pretože sa blíži protiofenzíva ukrajinských síl.

Prečítajte si tiež:
Rusko nevie nájsť oblasti pre kompromis, mierové rokovania s Ukrajinou sú pozastavené

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stanné právo, vojenská invázia, Vojna, Vojnový zločinec, Zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin stanným právom na okupovaných územiach pripravuje deportácie obyvateľstva a ďalší zločin © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií