fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin už vojnu na Ukrajine prehral, ale my sme ešte nevyhrali, vraví exprezident Juščenko

Juščenko tvrdí, že Ukrajinci spôsobili, že Putinovi je horúco, a ukázali svetu, že vedia bojovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Tretí prezident Ukrajiny Viktor Juščenko sa domnieva, že Vladimir Putin už vojnu na Ukrajine prehral, no Ukrajina ju ešte nevyhrala. Uviedol to v rozhovore pre web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Juščenka udalosti v ostatných dňoch, keď ukrajinskí partizáni zaznamenali viacero úspechov, dávajú „veľkú nádej“.

„Všetko to vypovedá o tom, že sme v situácii, keď Putin už, samozrejme, prehral. Ale ešte sme nevyhrali,“ poznamenal 68-ročný Juščenko, ktorý bol v prezidentskom úrade v rokoch 2005 až 2010.

Juščenko tvrdí, že Ukrajinci spôsobili, že Putinovi „je horúco“, a ukázali svetu, že vedia bojovať. Bývalý prezident dúfa, že postoj Západu k vojne na Ukrajine bude smerovať „do bodu väčšej mobilizácie, rýchlejšej a hmatateľnejšej pomoci Ukrajine“.

Viac k témam: partizáni, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin už vojnu na Ukrajine prehral, ale my sme ešte nevyhrali, vraví exprezident Juščenko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií