fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin v prejave ku Dňu Ruska vyzval na jednotu a patriotizmus, opäť vzdal poctu cárovi Petrovi Veľkému

Rusko 12. júna 1992 vyhlásilo „nezávislosť” od Sovietskeho zväzu.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident vyzval obyvateľov krajiny, aby boli jednotní a budovali na „hlbokých citoch patriotizmu” a „duchovných základoch”, ktoré pretrvávajú počas histórie Ruska. Povedal to v prejave pri príležitosti Dňa Ruska.

Ide o štátny sviatok Ruskej federácie, ktorý v krajine oslavujú od 12. júna 1992 na počesť formálneho schválenia Deklarácie suverenity Ruskej federácie 12. júna 1990. Rusko vtedy vyhlásilo „nezávislosť” od Sovietskeho zväzu.

Putin opäť vzdal poctu Petrovi Veľkému, ktorého tento týždeň už oslavoval vo svojom prejave pri príležitosti 350. výročia narodenia tohto ruského cára.

„Dnes si osobitne naliehavo uvedomujeme, aké dôležité je byť jednotní pre vlasť, pre našu spoločnosť a ľud,” povedal Putin. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac k témam: Deň Ruska
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin v prejave ku Dňu Ruska vyzval na jednotu a patriotizmus, opäť vzdal poctu cárovi Petrovi Veľkému © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií