fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rada pre vysielanie a retransmisiu vyšetruje viacero pochybení, preverovaniu sa opäť nevyhla RTVS

Trinásť sťažností uzavrela ako neopodstatnené alebo sčasti neopodstatnené.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na stredajšom zasadnutí neuložila žiadnu sankciu. Začala tri správne konania, pričom päť konaní zastavila, trinásť sťažností uzavrela ako neopodstatnené alebo sčasti neopodstatnené. Informovala o tom hovorkyňa RVR Lucia Michelčíková.

Nedodržiavanie objektívnosti

Rada začala správne konanie voči vysielateľovi Rádio Wow z dôvodu možného nevyužívania frekvencií na účely, na ktoré mu boli pridelené.

RVR tiež začala správne konanie voči programovej službe Rádia Frontinus v dňoch 7. februára tohto roka (o 9:00 a 13:00) a 9. februára tohto roka (9:00, 13:00 a 16:00) a programu Na pravé poludnie dňa 9. februára 2022, v ktorých mohlo dôjsť k porušeniu povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajského programu a oddelenie názorov a hodnotiacich komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Správne konanie voči Markíze

Rada začala správne konanie aj voči programovej službe televízie Markíza vo veci možného porušenia zákona, ku ktorého došlo tým, že vysielateľ 5. februára tohto roka o približne 20:20 a 20:33 odvysielal komunikáty označujúce sponzora programu Športové noviny odkazom na jeho výrobok Clavin Platinum, čím mohlo dôjsť k ich nesprávnemu časovému zaradeniu.

Prečítajte si tiež:
Vláda schválila národný program reforiem na rok 2022, popisuje reformné snaženie vlády

Rada zastavila správne konanie voči programovej službe televízie Markíza v súvislosti s vysielaním programu Nezastaviteľný zo dňa 8. augusta 2021 o približne 20:38, ktorý vysielateľ označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

RTVS vyviazla bez trestu

Správne konanie RVR zastavila voči RTVS vo veci možného porušenia zákona zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť pri odvysielaní príspevku Očkovanie proti covidu.

Rada zastavila aj ďalšie správne konanie voči RTVS v súvislosti s možným porušením povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť.

Išlo o príspevok zo dňa 20. októbra 2017 v programe Správy RTVS, ktorý informoval o Andrejovi Babišovi v kontexte možného vplyvu na jeho média, ktoré vlastní v Českej republike.

Viac k témam: Médiá, Správne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada pre vysielanie a retransmisiu vyšetruje viacero pochybení, preverovaniu sa opäť nevyhla RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií