fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raketovými útokmi na Kyjev chcelo podľa Zelenského Rusko ponížiť OSN, vyžaduje si to ráznu reakciu

Jedna z rakiet, ktoré vo štvrtok zasiahli Kyjev, pristála pri hoteli, kde bol ubytovaný Guterres.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Štvrtkové raketové útoky na Kyjev, keď tam bol na návšteve generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN), veľa vypovedajú o pravom postoji Ruska ku globálnym inštitúciám, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pokus o poníženie OSN

Vo svojom nočnom prejave k národu obvinil ruské vedenie z pokusu o „poníženie OSN a všetkého, čo táto organizácia predstavuje“. To si podľa jeho slov „vyžaduje ráznu reakciu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zelenskyj tiež upozornil, že útoky na ďalšie mestá vrátane Fastivu a Odesy, dokazujú, že „nemôžeme poľaviť v ostražitosti“. „Nemôžeme si myslieť, že vojna sa skončila. Stále musíme bojovať. Stále musíme vyhnať okupantov,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Generálny tajomník je v poriadku

Jedna z rakiet, ktoré vo štvrtok zasiahli Kyjev, pristála pri hoteli, kde bol ubytovaný Guterres. Povedal to jeho hovorca Stépahne Dujarric, ktorý pre CBS News potvrdil, že generálny tajomník a jeho tím sú v poriadku. V čase útoku bola delegácia OSN s premiérom Ukrajiny v jeho kancelárii, dodal.

Prečítajte si tiež:
Rusko odmieta špekulácie Západu v súvislosti s Dňom víťazstva

Kyjevský starosta Vitalij Kličko na platforme Telegram oznámil, že po tom, ako raketa zasiahla bytový dom v tamojšom Ševčenkijskom rajóne zomrel jeden človek. Jeho telo našli záchranári, ktorí prehľadávajú trosky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketovými útokmi na Kyjev chcelo podľa Zelenského Rusko ponížiť OSN, vyžaduje si to ráznu reakciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií