fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko vyhostilo štyroch ruských diplomatov, krajina ich označila za nežiaduce osoby

Štvorica musí krajinu podľa vyhlásenia rakúskeho ministerstva zahraničia opustiť do 12. apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rakúsko vyhlásilo štyroch ruských diplomatov za „nežiaduce osoby“ a vypovedalo ich pre vykonávanie aktivít, ktoré „neboli v súlade s ich diplomatickým statusom“, informovalo vo štvrtok rakúske ministerstvo zahraničných vecí. Referuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Štvorica musí krajinu podľa vyhlásenia ministerstva opustiť do 12. apríla. Traja z vyhostených diplomatov pracovali na ruskej ambasáde vo Viedni a štvrtý pôsobil na konzuláte v Salzburgu, uviedlo ďalej ministerstvo.

V uplynulom týždni vyhostilo ruských diplomatov viacero európskych krajín, vrátane Španielska, Talianska, Francúzska, Nemecka alebo Švédska. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pritom v utorok varoval, že vyhosťovanie ruských diplomatov je „krátkozraké“ a „nevyhnutne povedie k odvetným krokom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: ruskí diplomati, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko vyhostilo štyroch ruských diplomatov, krajina ich označila za nežiaduce osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií