fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakva kráľovnej Alžbety II. je v katedrále v Edinburghu, zostane tu 24 hodín

Trasu smútočného sprievodu, v ktorom Starým mestom škótskej metropoly až do katedrály kráčali za rakvou deti Alžbety II., lemovali tisícky ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – V edinburskej katedrále svätého Egídia sa skončila bohoslužba venovaná britskej kráľovnej Alžbete II. Jej rakva tam bude vystavená 24 hodín, aby mala verejnosť možnosť vzdať úctu a rozlúčiť sa so zosnulou panovníčkou. Následne ju letecky prevezú do Londýna.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Trasu smútočného sprievodu, v ktorom Starým mestom škótskej metropoly až do katedrály kráčali za rakvou deti kráľovnej vrátane nového kráľa Karola III., lemovali tisícky ľudí.

Počas bohoslužby zaspievala Karen Matheson v galštine žalm 118 a škótska premiérka Nicola Sturgeonová prečítala z Knihy Kazateľ. Kongregácia tiež zaspievala The Lord’s My Shepherd, čo bol údajne jeden z najobľúbenejších chválospevov zosnulej kráľovnej.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II. (fotografie)

Viac k témam: Britská kráľovská rodina, Pohreb, Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakva kráľovnej Alžbety II. je v katedrále v Edinburghu, zostane tu 24 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií