Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhodnutie poslať Ukrajine kazetovú muníciu je činom zúfalstva, tvrdí Moskva

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vyhlásila, že to neovplyvní priebeh „špeciálnej vojenskej operácie“.

9.7.2023 (SITA.sk) – Rozhodnutie americkej administratívy poskytnúť Kyjevu kazetovú muníciu je podľa Ruska znamením zlyhania ukrajinskej protiofenzívy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vyhlásila, že transfer munície je „činom zúfalstva“ a neovplyvní to priebeh „špeciálnej vojenskej operácie“, ktorou Moskva označuje vojnu na Ukrajine. Rozhodnutie Washingtonu je tiež podľa nej zamerané na „maximálne predĺženie konfliktu“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena poskytne kazetovú muníciu v rámci nového balíka vojenskej pomoci. Prezident sa v televízii CNN vyjadril, že poskytnutie kontroverznej a mnohými krajinami zakázanej munície bolo „náročné rozhodnutie“, ale presvedčilo ho to, že Kyjev potrebuje muníciu pre svoju protiofenzívu voči Rusku.

Niektorí predstavitelia Pentagonu uznali, že jedným z dôvodov za rozhodnutím je pomalší vývoj protiofenzívy. Krok Washingtonu sa však stretol s kritikou niektorých spojencov, okrem iných Spojeného kráľovstva, Kanady či Nemecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Kazetová munícia, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rozhodnutie poslať Ukrajine kazetovú muníciu je činom zúfalstva, tvrdí Moskva © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií