fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi chcú na Ukrajine získať taktickú výhodu, používajú zbrane určené na ciele strategického významu

Ruské sily používajú zbrane určené na ciele „strategického významu“, aby mali taktickú výhodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v ostatných dňoch spustilo nezvyčajne intenzívnu vlnu útokov na Ukrajinu, pričom používa zbrane určené na ciele „strategického významu“. Vo svojom hodnotení vojny to konštatuje britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva televízia Sky News.

Lysyčansk je pod kontrolou Kyjeva

Ukrajinské sily podľa britskej vojenskej rozviedky pokračujú v upevňovaní svojich pozícií na vyšších miestach v obkľúčenom meste Lysyčansk – poslednom veľkom meste v Luhanskej oblasti, ktoré je aj napriek úspešnému ruskému postupu stále pod kontrolou Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojaci tiež narúšajú ruské velenie a riadenie „úspešnými údermi hlboko za ruskými líniami“.

Ruské sily sú viac zdrojovo vyčerpané

Medzi 24. a 26. júnom však Rusko použilo strely dlhého doletu na sériu útokov naprieč Ukrajinou, pripomína britský rezort obrany. Medzi zbraňami podľa neho pravdepodobne boli strely Kh-22 a Ch-101, ktoré odpálili z ruského a bieloruského vzdušného priestoru.

Tieto zbrane boli navrhnuté na „ciele strategického významu, ale Rusko ich naďalej vo veľkom využíva na taktickú výhodu“, dodal. Napriek tomu sú ruské sily čoraz viac zdrojovo vyčerpané a akceptujú „úroveň zníženej bojovej účinnosti“, ktorá nebude dlhodobo udržateľná.

Prečítajte si tiež:
Putin potrebuje dosiahnuť na Ukrajine aspoň malé víťazstvo, musí sa mať čím chváliť počas vojenskej prehliadky

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Strely dlhého doletu
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi chcú na Ukrajine získať taktickú výhodu, používajú zbrane určené na ciele strategického významu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií