fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi chcú odrezať Bachmut od okolitého sveta a Ukrajinci oslobodili Ivanivku, kde po okupantoch zostala spúšť

Ukrajinskí vojaci nadväzujú komunikáciu s miestnym obyvateľstvom a poskytujú pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. júla 11:33

Ukrajinská armáda oslobodila dedinu Ivanivka v Chersonskej oblasti. Na Facebooku o tom v pondelok informovala 60. pešia brigáda ukrajinských ozbrojených síl.

Nefunkčná vojenská technika

Ivanivka sa nachádza západne od Melitopoľa a približne 70 kilometrov severne od čiernomorského prístavu Heničesk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Po ruských okupantoch zostali v Ivanivke iba strašné spomienky a nefunkčná vojenská technika. Ukrajinskí vojaci nadväzujú komunikáciu s miestnym obyvateľstvom a poskytujú pomoc tým, ktorí to potrebujú,“ uviedla armáda.

Umlčanie ruských milbloggerov

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) svojej najnovšej aktualizácii  v súvislosti s konfliktom na Ukrajine prognózuje, že Rusi pravdepodobne zintenzívnia útoky pri Bachmute v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny a budú sa snažiť odrezať mesto od okolitého sveta.

Podľa inštitútu sa ruské sily zrejme pokúšajú prerušiť komunikačné linky do Bachmutu v snahe pripraviť sa na ďalšiu fázu útokov. ISW tiež naznačuje, že vzťahy Kremľa s ruskými vojnovými korešpondentmi a milbloggermi sú čoraz horšie, keďže sa snaží zaviesť cenzúru.

Ruské vojenské velenie chce podľa ISW umlčať ruských milbloggerov a vojnových korešpondentov, aby zakrylo chyby ruskej armády počas invázie na Ukrajinu. Velitelia sú údajne negatívne ovplyvnení skúsenosťami počas čečenských vojen, keď vojnoví korešpondenti odhalili problémy v ruskej armáde a zahanbili ruských dôstojníkov.

Prečítajte si tiež:
V Prahe zmenili názov ulice pomenovanej po zavraždenom lídrovi, sídli tam ruská ambasáda

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ivanivka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi chcú odrezať Bachmut od okolitého sveta a Ukrajinci oslobodili Ivanivku, kde po okupantoch zostala spúšť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií