fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Prahe zmenili názov ulice pomenovanej po zavraždenom lídrovi, sídli tam ruská ambasáda

Primátor Prahy Zdeněk Hřib v piatok odhalil nový názov ulice za prítomnosti ukrajinského veľvyslanca v Česku a ambasádorov niekoľkých členských krajín Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské veľvyslanectvo v Českej republike má novú adresu po tom, ako pražské úrady premenovali časť ulice, na ktorej je budova ambasády. Premenovanie časti ulice na Ulicu ukrajinských hrdinov schválila pražská radnica na žiadosť Prahy 6, kde sa ruské veľvyslanectvo nachádza.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib v piatok odhalil nový názov ulice za prítomnosti ukrajinského veľvyslanca v Česku Jevhena Perebyjnisa a ambasádorov niekoľkých členských krajín Európskej únie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Primátor Hřib už skôr povedal, že premenovaním ulice Praha vzdáva poctu „neuveriteľnej statočnosti ukrajinských bojovníkov“. Ani ruská vláda ani ruské veľvyslanectvo sa k zmene názvu ulice ihneď nevyjadrili.

Pred dvomi rokmi Praha premenovala námestie pred ruskou ambasádou na Námestie Borisa Nemcova, čím si uctila zavraždeného ruského opozičného lídra. Zmena názvu námestia viedla k tomu, že ruské veľvyslanectvo zmenilo svoju adresu a začalo pre ňu používať vchod z ulice, ktorej názov teraz pražská radnica zmenila na Ulicu ukrajinských hrdinov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prahe zmenili názov ulice pomenovanej po zavraždenom lídrovi, sídli tam ruská ambasáda © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Francúzsko zmrazilo majetok ďalším ruským oligarchom, svojim luxusným vilám môžu dať na čas zbohom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií