fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi deportovali na Ďaleký východ stovky Mariupoľčanov vrátane detí

Okupanti posielajú ukrajinských civilistov do ekonomicky zaostalejších častí Ruska pod podmienkou, že dva roky odtiaľ neodídu.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko násilne deportovalo do Vladivostoku 308 obyvateľov ukrajinského Mariupoľa vrátane 90 detí. Na Telegrame to uviedol poradca mariupoľského starostu Petro Andriuščenko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Poznamenal, že títo Mariupoľčania dorazili na ruský Ďaleký východ vo štvrtok. Umiestnili ich do škôl a ubytovní, pričom ich chcú rozmiestniť v rôznych osadách Prímorského kraja.

Ukrajinská vojenská rozviedka už pred mesiacom informovala, že ukrajinských civilistov posielajú do ekonomicky zaostalejších častí Ruska, kde ich nútia pracovať bez nároku na mzdu a pod podmienkou, že dva roky odtiaľ neodídu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: deportácie, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi deportovali na Ďaleký východ stovky Mariupoľčanov vrátane detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií