fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi dostali podľa britskej právničky tiché povolenie na znásilňovanie žien na Ukrajine, Kremeľ popiera zverstvá

Rusko bolo obvinené z vojnových zločinov v mnohých oblastiach Ukrajiny vrátane Buče neďaleko Kyjiva.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské jednotky dostali „tiché povolenie“ na znásilňovanie civilistov počas invázie na Ukrajinu. Ako referuje spravodajský web BBC, uviedla to popredná britská právnička pre ľudské práva.

Helena Kennedyová, ktorá je súčasťou pracovnej skupiny pomáhajúcej skúmať prípady údajných vojnových zločinov na Ukrajine, uviedla, že doterajšie dôkazy poukazujú na to, že ruskí vojaci spáchali „závažné trestné činy“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V nedeľňajšom rozhovore pre Sky’s Sophy Ridge povedala, že ruským vojakom bola umožnená určitá „imunita“, pretože nikto nebol disciplinárne potrestaný za priestupky. Poznamenala však, že stíhanie ľudí za takéto zločiny býva „veľmi ťažké“.

Rusko bolo obvinené z vojnových zločinov v mnohých oblastiach Ukrajiny vrátane Buče neďaleko Kyjiva. Kremeľ opakovane poprel, že by jeho sily páchali zverstvá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi dostali podľa britskej právničky tiché povolenie na znásilňovanie žien na Ukrajine, Kremeľ popiera zverstvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií