fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, ale velitelia pravdepodobne čelia otázke operačných priorít

Ide o 3. armádny zbor, ktorý má základňu v obci Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa britského ministerstva obrany „takmer určite” vytvorilo nové pozemné sily na nasadenie na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„S cieľom podporiť operácie na Ukrajine Rusko takmer určite vytvorilo novú veľkú pozemnú formáciu, a to 3. armádny zbor, ktorý má základňu v obci Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy,” uviedol britský rezort obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruskí velitelia podľa britského ministerstva obrany s vysokou pravdepodobnosťou naďalej čelia otázke operačných priorít, keďže chcú posilniť ofenzívu na Donbase ale zároveň aj obranu pred predpokladaným ukrajinským protiútokom na juhu.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, ale velitelia pravdepodobne čelia otázke operačných priorít © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií