fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom

Lloyd Austin tiež hovoril s ukrajinským ministrom obrany Oleksijom Reznikovom.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Americký minister obrany Lloyd Austin telefonoval s jeho ruským náprotivkom Sergejom Šojguom. Oznámilo to americké ministerstvo obrany.

Hovorca rezortu Pat Ryder uviedol, že Austin „zdôraznil dôležitosť udržiavania komunikačných liniek uprostred vojny proti Ukrajine“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bol to prvý telefonát ministrov od 13. mája. Predstavitelia z oblasti obrany podľa agentúry AP uviedli, že Rusko istý čas nereagovalo na americké úsilie o telefonáty.

Austin tiež hovoril s ukrajinským ministrom obrany Oleksijom Reznikovom. Jemu podľa Pentagonu „zopakoval neochvejný záväzok USA podporovať schopnosť Ukrajiny čeliť ruskej agresii“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi od mája konečne zdvihli telefón, americký minister obrany Austin sa rozprával so Šojguom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií