fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi postupujú na Donbase len pomaly, ofenzívu im komplikujú problémy so zásobami

Obliehanie oceliarne Azovstaľ znamená, že mnoho ruských jednotiek musí zostať v meste a nemožno ich nasadiť do ďalších častí Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko urobilo malé pokroky pri okupácii východoukrajinského Donbasu, ale zatiaľ sa mu nepodarilo dosiahnuť „významný prelom“, keďže mu ofenzívu komplikujú problémy so zásobami. Vo svojom pondelkovom hodnotení situácie to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako tiež uvádza, rozhodnutie Kremľa obliehať oceliareň Azovstaľ v meste Mariupoľ znamená, že mnoho jednotiek musí zostať v meste a nemožno ich nasadiť do ďalších častí Ukrajiny. Ukrajinská obrana Mariupoľa „vyčerpala mnoho ruských jednotiek a znížila ich bojovú účinnosť“, uviedol rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministerstvo tiež tvrdí, že ruskí predstavitelia z oblasti obrany navrhli, aby na kompenzačné platby rodinám vojakov dohliadali vojenské a nie civilné úrady. To je pravdepodobne preto, že sa snažia pred verejnosťou ukryť „skutočný rozsah ruských strát“.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi postupujú na Donbase len pomaly, ofenzívu im komplikujú problémy so zásobami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií