fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa majú vyhrážať strieľaním vlastným ustupujúcim vojakom na Ukrajine

„Taktika strieľania dezertérov pravdepodobne svedčí o nízkej kvalite, nízkej morálke a nedisciplinovanosti ruských síl,“ konštatuje britské ministerstvo obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily začali pravdepodobne nasadzovať na Ukrajine v dôsledku nízkej morálky a neochoty bojovať takzvané „blokačné jednotky“. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uvádza britské ministerstvo obrany.

Tieto jednotky sa vyhrážajú zastrelením vlastným ustupujúcim vojakom s cieľom prinútiť ich k ofenzíve,“ vysvetľuje ministerstvo a dodáva, že takéto jednotky ruské sily využívali aj v predchádzajúcich konfliktoch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí generáli tiež podľa britského rezortu obrany zrejme v poslednom čase chceli od veliteľov, aby proti dezertérom používali zbrane, prípadne, aby po predchádzajúcom varovaní schvaľovali ich použitie s cieľom zabiť takýchto previnilcov. Generáli tiež pravdepodobne chceli za každú cenu udržať obranné pozície.

Taktika strieľania dezertérov pravdepodobne svedčí o nízkej kvalite, nízkej morálke a nedisciplinovanosti ruských síl,“ dodáva rezort.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa majú vyhrážať strieľaním vlastným ustupujúcim vojakom na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nemecko sa chystá vyhlásiť, že smrť miliónov Ukrajincov počas hladomoru za vlády Stalina bola genocídou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií