Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa snažia zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho, kradnú zdravotnícku techniku a obmedzujú ľuďom prístup k zdravotnej starostlivosti

Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa Rusi snažia urobiť región neobývateľným.

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ozbrojené sily v okupovanej ukrajinskej Chersonskej oblasti sa zapájajú do masových krádeží zdravotníckej techniky a sanitiek v snahe urobiť región neobývateľným. Povedal to v piatok večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Okupanti sa rozhodli uzavrieť zdravotnícke zariadenia v mestách, berú zdravotnícke vybavenie, sanitky, všetko. Robia nátlak na lekárov, ktorí tam stále zostávajú … aby prešli na územie Ruska,“ povedal Zelenskyj. „Rusko sa snaží zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho,“ dodal ukrajinský prezident vo večernom videopríhovore. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa snažia zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho, kradnú zdravotnícku techniku a obmedzujú ľuďom prístup k zdravotnej starostlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií