fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi vytvárajú obranné pozície pri Svatove a majú problémy, podľa Britov je to zraniteľnejšia časť frontu

Obranné pozície sú takmer určite čiastočne obsadené slabo vycvičenými mobilizovanými záložníkmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily vytvárajú obranné pozície pri meste Svatove v Luhanskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Oblasť je teraz pravdepodobne pre Rusko zraniteľnejšou časťou frontu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obranné pozície sú takmer určite čiastočne obsadené slabo vycvičenými mobilizovanými záložníkmi, uvádza vo svojej pondelkovej správe o vojne na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Moskva môže považovať udržanie kontroly nad Svatove ako politickú prioritu. Velitelia však pravdepodobne majú problémy udržať spoľahlivú obranu, zatiaľ čo sa pokúšajú zabezpečiť útočné operácie južnejšie v Doneckej oblasti.

“Obranné aj útočné schopnosti Ruska sú naďalej brzdené vážnym nedostatkom munície a kvalifikovaného personálu,” konštatuje britský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi vytvárajú obranné pozície pri Svatove a majú problémy, podľa Britov je to zraniteľnejšia časť frontu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií