fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi využili smrť Duginovej dcéry na propagandu. „Jedna krajina. Jeden prezident. Jedno víťazstvo,“ zaznelo na rozlúčke

Dcéra popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina zomrela minulý týždeň pri výbuchu auta.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Kremeľ využil rozlúčku so zosnulou Dariou Duginovou na prehliadku lojality ruských zákonodarcov voči prezidentovi Vladimirovi Putinovi a jeho plánom zničiť Ukrajinu. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruské zdroje.

Dcéra popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina zomrela minulý týždeň pri výbuchu auta. FSB obvinila z atentátu ukrajinské špeciálne služby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kyjiv to poprel a uviedol, že všetko nasvedčuje tomu, že Duginovú zabili ruské špeciálne jednotky. Rusko už v minulosti spáchalo viacero teroristických útokov na vlastné obyvateľstvo, keď chcelo pripísať vinu čečenským bojovníkom.

Upravený nacistický slogan

Zákonodarca Štátnej dumy Leonid Sluckij na rozlúčke s Duginovou v Moskve počas prejavu vyslovil slogan podobný tomu, ktorý používali nemeckí nacisti počas druhej svetovej vojny.

„Jedna krajina. Jeden prezident. Jedno víťazstvo,“ vyhlásil Sluckij, ktorý iba mierne upravil nacistické heslo „jeden národ, jedna ríša, jeden Führer“.

Sluckij zároveň na rozlúčke navrhol, aby jednu z ulíc v Kyjive „oslobodenom od nacizmu“ pomenovali po Duginovej.

Líder provládnej strany Spravodlivé Rusko Sergej Mironov vyhlásil potrebu zriadiť „medzinárodný tribunál“ pre tých, ktorí sa podieľali na smrti Duginovej.

Prečítajte si tiež:
Francúzsky najvyšší správny súd potvrdil zákaz burkín vo verejných bazénoch z náboženských dôvodov

Rusko je impérium

Podľa neho „fašizmus musí byť zničený vo svojom brlohu, ktorý je dnes, žiaľ, v Kyjive“. Podľa jeho názoru sedia tvorcovia tohto „fašizmu“ vo Washingtone.

Jeden z hlavných propagandistov Kremľa Dmitrij Kiseľov, ktorý bol prítomný na rozlúčke, vyzval, aby sa Rusko po smrti Duginovej „stalo ešte silnejším“ a „nekompromisne denacifikovalo a demilitarizovalo Ukrajinu“.

Samotný Dugin vyhlásil, že vždy učil svoju dcéru, že Rusko je impérium. Podobne ako ostatní, taktiež vyzval na „ruské víťazstvo“ a zničenie Ukrajiny.

Dodal, že cíti, aká je jeho dcéra po smrti šťastná, že jej prezident Vladimir Putin udelil Rad odvahy.

Viac k témam: Atentát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi využili smrť Duginovej dcéry na propagandu. „Jedna krajina. Jeden prezident. Jedno víťazstvo,“ zaznelo na rozlúčke © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií