fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi z Ukrajiny uniesli a nútene deportovali 200-tisíc detí. Za toto sa budete zodpovedať, odkázal okupantom Zelenskyj (video)

Ukrajinský prezident uviedol, že od začiatku vojny bolo zabitých 243 detí, 446 utrpelo zranenia a 139 je nezvestných.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Medzi Ukrajincami, ktorých nútene deportovali do Ruska a rozmiestnili ich po krajine, je podľa ukrajinského prezidenta aj 200-tisíc detí. To zahŕňa deti z detských domovov, deti, ktoré vzali s ich rodičmi, aj deti odlúčené od rodín.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Volodymyr Zelenskyj to povedal v stredu, na Medzinárodný deň detí, počas jeho nočného videopríhovoru. Zároveň prízvukoval, že Ukrajina potrestá zodpovedných, ale najskôr ukáže Rusku na bojovom poli, že „Ukrajinu nemožno dobyť, že naši ľudia sa nevzdajú a naše deti sa nestanú majetkom okupantov“.

Zelenskyj uviedol, že od začiatku vojny bolo zabitých 243 detí, 446 utrpelo zranenia a 139 je nezvestných. Tieto čísla však môžu byť podľa jeho slov vyššie, keďže vláda nemá úplný obraz o situácii v oblastiach okupovaných ruskými silami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: deportácia, Deti, Medzinárodný deň detí, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi z Ukrajiny uniesli a nútene deportovali 200-tisíc detí. Za toto sa budete zodpovedať, odkázal okupantom Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zahraničným mocnostiam sa nepodarí izolovať Rusko, vyhlásil prezident Putin
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií