fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda narazila v Sjevjerodonecku na problém, zničenie všetkých mostov im zabránilo v postupe

Ukrajine sa pravdepodobne z mesta podarilo stiahnuť veľkú časť svojich bojových jednotiek.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Zničenie všetkých hlavných mostov do Sjevjerodonecka podľa britského ministerstva obrany spôsobilo, že ruská armáda musí nájsť cestu, ako sa dostať do tohto východoukrajinského mesta tak, aby „zmenila taktický zisk na operačnú výhodu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britský rezort obrany uviedol, že ruská armáda sa pravdepodobne bude musieť pokúsiť o prekročenie rieky Siverskyj Donec alebo „sa pohnúť na krídlach, na ktorých sa jej postup v súčasnosti zastavil“. Informuje o tom portál bbc.com.

V aktualizácii spravodajských informácií o vojne na Ukrajine ministerstvo obrany Veľkej Británie ďalej uviedlo, že Ukrajine sa pravdepodobne podarilo stiahnuť veľkú časť svojich bojových jednotiek, ktoré predtým bránili mesto Sjevjerodoneck. Rezort však dodal, že „situácia bude naďalej mimoriadne ťažká pre ukrajinské sily a civilistov, ktorí zostali východne od rieky“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda narazila v Sjevjerodonecku na problém, zničenie všetkých mostov im zabránilo v postupe © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruská armáda útočí na oceliareň Azovstaľ, snaží sa potlačiť posledný odpor Mariupoľčanov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií