fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky na juhu Ukrajiny majú problémy so zásobovaním, značná časť ich velenia opustila Cherson

Sústredená ukrajinská operácia ich odrezala od zásobovacích trás, dôležitých spojení i muničných skladov.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily majú čoraz väčšie problémy s dopĺňaním zásob munície, vybavenia a paliva pre jednotky v prvej línii v okupovanej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Ako referuje spravodajský web CNN, sústredená ukrajinská operácia ich odrezala od zásobovacích trás, dôležitých spojení i muničných skladov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi presúvajú veliteľské stanovištia na ľavý breh rieky Dnipro, keďže kľúčové mosty boli značne poškodené, uviedli ukrajinskí predstavitelia. Značná časť ruského vojenského velenia už opustila mesto Cherson.

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v nedeľu uviedol, že Rusi možno odídu na druhú stranu rieky, „aby sa vyhli uväzneniu v meste Cherson, ak ukrajinské útoky prerušia všetky pozemné komunikačné linky s pravým brehom rieky Dnipro“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské jednotky na juhu Ukrajiny majú problémy so zásobovaním, značná časť ich velenia opustila Cherson © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií