fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová vystúpi v parlamente so správou o stave republiky

Minuloročnú správu o stave republiky predniesla Zuzana Čaputová v parlamente 28. septembra 2021.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi s tohtoročnou správou o stave republiky na októbrovej schôdzi NR SR. Informoval o tom dnes jej hovorca Martin Strižinec.

Minuloročnú správu o stave republiky predniesla Čaputová v parlamente 28. septembra 2021. Hovorila v nej o pandémii COVID-19, potrebe očkovania, ale nevyhla sa ani kritike vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v parlamente so správou o stave republiky (fotografie)

Vyzvala koaličné strany, aby ukazovali jednotu a jasnú vôľu spolupracovať, ak chcú naďalej vládnuť. „Celková politická debata klesla na úroveň, na akej nikdy nebola,” uviedla vtedy Čaputová. Práca s klamstvom, vulgarizmy, osobné útoky sa podľa nej stávajú štandardom.

Prezidentka v prejave venovala veľkú pozornosť otázkam právneho štátu a situácii v orgánoch činných v trestnom konaní, ktoré vyšetrujú viaceré korupčné kauzy. Vyzvala na riešenie chudoby a regionálnych rozdielov.

Politológ Juraj Marušiak vtedy zhodnotil jej prejav tak, že sa nesnažila ísť do ostrého konfliktu, ale celkovo pôsobila zmierlivým dojmom. Veľmi opatrne naznačovala kritiku pandemickej politiky vlády. Naopak, dosť kritická bola v tej časti prejavu, kde hovorila o právnom štáte.

Prečítajte si tiež:
Poslanci v tajnom hlasovaní za podpredsedu parlamentu zvolili Petra Pčolinského

Viac k témam: Prezident Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR, Správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vystúpi v parlamente so správou o stave republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií