fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí komici vydávajúci sa za Macrona hovorili s Dudom. Ten im prezradil citlivé informácie o dopade rakety (video)

Poľský prezident v telefonáte hovoril o incidente s raketou vo východnom Poľsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda telefonoval s ruskými komikmi vydávajúcimi sa za francúzskeho prezidenta, pričom im povedal citlivé informácie o dopade rakety v Poľsku pri hranici s Ukrajinou. Dudov úrad v utorok potvrdil, že ho minulý týždeň spojili s osobou, ktorá o sebe tvrdila, že je Emmanuel Macron. Poľský prezident mal 15. novembra pre incident veľa medzinárodných telefonátov a zmienený bol jeden z nich, uviedol úrad s tým, že príslušné služby vyšetrujú, ako sa komikom podarilo spojiť s Dudom.

Vladimir Kuznecov a Alexej Stoljarov, ktorí sú známi ako Vovan a Lexus, zverejnili na službe YouTube nahrávku, v ktorej je počuť Dudu ako ďakuje za telefonát mužovi, o ktorom si myslí, že je Macron. Duda následne v angličtine hovorí o incidente s raketou, pri ktorom zomreli dvaja ľudia, o jeho plánoch požiadať NATO o konzultácie aj o tom, že je opatrný, aby sa nezhoršila situácia s Ruskom. Hovor trval viac ako sedem minút.

Opoziční politici už Dudu skritizovali a obviňujú ho, ako aj jeho úrad, z nedbanlivého prístupu k bezpečnosti.

Dvojica si z Dudu takto urobila žarty po druhý raz. V júli 2020 komici zverejnili nahrávku s Dudom, v ktorej Kuznecov predstiera, že je generálny tajomník OSN, a pýta sa ho otázky týkajúce Ruska, Ukrajiny či jeho znovuzvolenia. Dudov úrad potvrdil autentickosť nahrávky. Pre incident odvolali dvoch predstaviteľov z poľskej misie pri OSN.

Prečítajte si tiež:
Streľba v čiernohorskom meste Cetinje si vyžiadala 11 obetí spolu s útočníkom, toho zabil okoloidúci

Vovan a Lexus podobne v minulosti nachytali aj iných európskych politikov vrátane spomenutého francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a britského expremiéra Borisa Johnsona, ale tiež speváka Eltona Johna či princa Harryho.

Viac k témam: prank, raketa v Poľsku, Vovan a Lexus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí komici vydávajúci sa za Macrona hovorili s Dudom. Ten im prezradil citlivé informácie o dopade rakety (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií