fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci si ešte môžu zachrániť život. Zelenskyj ich vyzval, aby nebojovali na Ukrajine (video)

Ruskí velitelia úplne chápu, že tisíce ich vojakov v najbližších týždňoch zomrú.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ruských vojakov, aby nebojovali na Ukrajine. Vo svojom nočnom videopríhovore povedal, že dokonca aj ruskí generáli očakávajú, že tisíce ich vojakov prídu o život.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa Zelenského Rusko dopĺňa tisíce vojakov „s malou motiváciou a malými bojovými skúsenosťami” do jednotiek, ktoré boli zdecimované v prvých týždňoch vojny, aby ich mohlo vrátiť do boja.

Ukrajinský prezident uviedol, že ruskí velitelia úplne chápu, že tisíce ich vojakov v najbližších týždňoch zomrú a ďalšie tisíce budú zranené. „Každý ruský vojak si stále môže zachrániť svoj život. Je pre vás lepšie prežiť v Rusku, ako zahynúť v našej krajine,” povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci si ešte môžu zachrániť život. Zelenskyj ich vyzval, aby nebojovali na Ukrajine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Po páde šesťpodlažnej budovy v Číne hlásia desiatky zranených aj nezvestných
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií