fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií

Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie označil posilnenie komplexného partnerstva a strategickej spolupráce s Pekingom za bezpodmienečnú prioritu ruskej zahraničnej politiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.9.2022 (Webnoviny.sk) – Tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev počas pondelkovej návštevy Číny vyhlásil, že posilnenie vzťahov s Pekingom je pre Kremeľ hlavným politickým cieľom.

Patruševov úrad vo vyhlásení po rokovaniach v čínskom meste Nan-pching uviedol, že obe strany sa dohodli „na rozšírení výmeny informácií pri boji proti extrémizmu a zahraničným pokusom podkopať ústavný poriadok oboch krajín“.

Počas stretnutia s popredným predstaviteľom Čínskej komunistickej strany Kuo Šeng-kchunom Patrušev povedal, že „v terajších podmienkach musia naše krajiny ukázať ešte väčšiu pripravenosť pre vzájomnú podporu a rozvoj spolupráce“.

Patrušev označil „posilnenie komplexného partnerstva a strategickej spolupráce s Pekingom za bezpodmienečnú prioritu ruskej zahraničnej politiky“. Predstavitelia Číny a Ruska zároveň zdôraznili nutnosť rozšírenia spolupráce v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Viac k témam: Kybernetická bezpečnosť, Spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko a Čína sa dohodli na spolupráci a posilnení vzťahov, rozšíriť chcú aj vzájomnú výmenu informácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií