fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko bolo podľa Putina donútené k svojej „operácii“ na Ukrajine a v Donbase, odvoláva sa na chartu OSN

Putin označil “špeciálnu operáciu” za „rozhodnutie suverénnej krajiny na základe práve brániť svoju bezpečnosť”.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v prejave na ekonomickom fóre v Petrohrade vyhlásil, že Moskva splní všetky „úlohy” vojenskej akcie na Ukrajine.

Ruskú „špeciálnu operáciu” na Ukrajine označil za „rozhodnutie suverénnej krajiny na základe práve brániť svoju bezpečnosť”. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský líder povedal, že Moskva bola „donútená” uskutočniť svoju „operáciu” vo východoukrajinskom regióne Donbas. „Bolo to ťažké ale vynútené a nevyhnutné. A bolo to založené na charte OSN v záujme obrany našej bezpečnosti,” dodal Putin.

Ruská armáda nedokázala obsadiť ukrajinské hlavné mesto Kyjev a iné oblasti na Ukrajine v prvých týždňoch vojny a neskôr sa sústredila na východnú časť Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko bolo podľa Putina donútené k svojej „operácii“ na Ukrajine a v Donbase, odvoláva sa na chartu OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií