fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má pre poškodenie Krymského mosta problémy s logistikou, veľa kamiónov čaká v kolóne

Ruskí okupanti z tohto dôvodu zintenzívnili zásobovanie po súši cez Mariupoľ.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko má pre poškodenie Krymského mosta čoraz väčšie problémy s logistikou. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom referuje britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Po poškodení Krymského mosta z 8. októbra sa logistické problémy ruských síl na juhu Ukrajiny ešte zväčšili. Práce na obnove pokračujú, most je čiastočne otvorený pre premávku, ale veľa kamiónov stále čaká v kolóne,“ dodávajú Briti.

Ruskí okupanti z tohto dôvodu zintenzívnili zásobovanie po súši cez Mariupoľ. Briti poznamenávajú, že táto trasa je pre Rusov čoraz dôležitejšia vzhľadom na to, že v Chersonskom smere sa nachádza veľa vojakov. Stúpol tak význam Melitopoľa ako logistického uzla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má pre poškodenie Krymského mosta problémy s logistikou, veľa kamiónov čaká v kolóne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií